Turška savna
Turška savna je parna savna, v kateri je relativno visoka vlažnost, temperatura pa se giba med 45°C in 55°C. Zaradi visoke vlažnosti in dodatnih arom, je učinek podoben inhaliranju, zato turška savna pozitivno vpliva na dihala.
Kako se savnamo v turški savni?
- Pred savnanjem se obvezno stuširajte in nato temeljito obrišite, ker le tako lahko omogočite izdatno potenje telesa. Po uporabi savne pot s telesa sperete z vodo, brez uporabe mila.
- Po vstopu in pred izstopom iz savne krajši čas posedite na nižji klopi, da se telo počasi privadi na spremembo temperature.
- V turški savni ni dovoljena uporaba brisače.
- Sedišče pred in po uporabi splaknete z vodo
- V času savnanja ne jejte in ne kadite.
- Bodite uvidevni do ostalih obiskovalcev. V savni je zaželena tišina.
Postopek savnanja
Obisk savne naj traja največ 10–15 minut. Poslušajte svoje telo in prilagodite čas savnanja svojemu počutju. Po obisku savne se stuširajte, vendar po savnanju v turški savni ne pretiravajte z mrzlo vodo.
Najprej ohladite okončine, nato telo in glavo, po tem pa se lahko še dodatno za kratek čas ohladite v zunanjem bazenu.
Med posameznimi obiski savne si privoščite 20–30 minut počitka v sprostitvenem prostoru. Med počivanjem nadoknadite izgubljeno tekočino, najbolje z vodo ali čajem.
Celoten postopek savnanja je priporočljivo ponoviti dva- do trikrat.
VIP SAVNA
Ekskluziven zakup savne z družbo po lastnem izboru.
Blagodejni učinki hladne kopeli
Ohladitev v hladnem bazenu se priporoča po obisku savne, lahko pa se za hladno kopel odločite tudi samostojno. Hladna kopel je del krioterapije, pri kateri svoje telo izpostavimo hladu, kar pripomore k hitrejši regeneraciji, pospeši metabolizem, lajša bolečine v mišicah
15. maja prehajamo na poletni delovni čas
ŠC Millenium bo do 15. avgusta posloval po prilagojenem, poletnem delovnem času.